niedziela, Czerwiec 24

Uniwersytet w Utah sponsoruje graczy aby mogli zaznajomić się z eSports

Uniwersytet w Utah jako pierwszy wprowadził możliwość starania się o stypendium, aby móc nauczyć się grać na eSports, jest to swojego rodzaju portal oferujący rywalizację na najwyższym poziomie gier. Jednak, aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu jakie oferuje eSports trzeba być obeznanym z grami najbardziej popularnymi na rynku, i co najważniejsze umiejętności strategii, oraz dobrego planowania muszą być u graczy na naprawdę wysokim poziomie. To wszystko składa się na prestiż wynikający z uczestnictwa w zawodach eSports, dlatego też uniwersytet w Utah tak przychylnie podszedł do tego tematu. Co więcej, uczelnia ta tworzy swoją grupę graczy biorących udział w eSports. W planach widnieje wizja rozszerzenia listy gier, oraz wykorzystanie środków marketingowych , aby eSports przynosiły jeszcze większe zyski.

Na chwilę obecną eSports już teraz stał się wielkim przemysłem, według oczekiwań całe to przedsięwzięcie ma stać się jednym z pięciu najbardziej popularnych sportów do roku 2020. Kolegialne drużyny eSports to wciąż rzadkość, ale zaczyna to ulegać zmianie, gdyż uczelnie wyższe zaczynają dostrzegać korzyści płynące z grania w gry, zwłaszcza na tak prestiżowym wydarzeniu jakim niewątpliwie jest eSports.

Uniwersytet w stanie Utah jest częścią „Power Five”, najbogatszej uczelni sportowej w Ameryce. Gracze otrzymują częściowe stypendium na początek, ale gdy zaczynają grać więcej gier konkurencyjnych będą oni w stanie podpisać lukratywne kontrakty marketingowe, pod warunkiem świetnych wyników uzyskanych w poszczególnych grach. Działacze uniwersytetu w Utah mają nadzieję na przeznaczenie pełnych stypendiów 35 graczom. Utah jest najbardziej popularnym amerykańskim uniwersytetem oferującym stypendia w dziedzinie e-sportu, ale na uniwersytetach w Kalifornii i Irvine niedawno wybudowano specjalne hale, oraz kampusy przeznaczone na wydarzenie jakim jest eSports. „Chcemy, aby inne szkoły przyłączyły się do nas” – powiedział A.J. Dimick, który będzie zarządzał nowym programem eSports w stanie Utah. Finansowanie studentów grających w gry będzie pochodziło z działu sztuki rozrywkowej w Utah i działu inżynieryjnego, który jest znany jako lider w projektowaniu gier wideo.

Polecamy również: gra online za darmo Islandoom

Udostępnij: