poniedziałek, Lipiec 23

Przemysł marihuany kupuje całe miasteczko w Kalifornii w celu stworzenia „raju trawki”

Teraz gdy jeden z największych koncernów marihuany wykupił całe pustynne miasteczko w Kalifornii, pozostaje jedno pytanie: czy nowi właściciele zmienią nazwę tego miasteczka na Potsylvania (z ang. Pot potocznie to trawka stąd nazwa). Koncern ogłosił w czwartek, że kupuje wszystkie 80 hektarów Nipton, które obejmuje hotel Old West, domy w pobliżu , park RV i kawiarnię. Planuje przekształcić stare miasto Gold Rush w to, co nazywa „niezależnym energetycznie, przyjaznym dla konopi miejscem przeznaczenia”.
American Green planuje rozszerzenie tej plantacji, a także butelkowanie i sprzedaż wody z konopi indyjskich z obfitego źródła wodorostów z Nipton. Kupujący teren docierają także do producentów artykułów gastronomicznych i innych branż przemysłowych, mając nadzieję, że będą zainteresowani przeniesieniem się do Nipton.
„Jesteśmy podekscytowani, że poprowadzimy prawdziwy Green Rush”, powiedział David Gwyther, prezes i dyrektor generalny American Green. „Rewolucja konopi, która dzieje się tutaj, w Stanach Zjednoczonych ma moc do rewitalizacji społeczności w taki sam sposób, jak złoto w XIX wieku”.

Artykuł napisany przy współpracy z właścicielami strony https://www.green-seeds.pl/ 

Udostępnij: