niedziela, Czerwiec 24

Porady dotyczące sprzątania rzeczy, o których zapominasz

Kiedy jesteś zajęty wycieraniem swojego stołu pięćdziesiąty raz, przedmioty, o których nigdy nie myślałeś, są w pełni atakowane przez zarazki i roztocza kurzu. „Myślę, że wiele osób ma regularną rotację rzeczy, które czyszczą w swoim domu, ale zwykle mają tendencję do wchodzenia w rutynę”.

Zasłony
„Nie wydaje się, że są strasznie brudne, ale dostają dużo kurzu domowego i pyłków A jeśli masz kominek, może to powodować zwiększone gromadzenie się kurzu na zasłonach. Jak je oczyścić: Jeśli zasłony wykonane są z lnu lub jedwabiu o skomplikowanych szczegółach, skieruj się do pralni chemicznej. Ale proste bawełniane mogą pójść prosto do pralki.
Poduszki
Niezbędny element w każdym domu, jednakże często zapominany. Głównie chodzi o to, że podczas czyszczenia poduszek skupiamy się tylko na ich poszewkach, jednak zapominamy, że roztocza znajdują się wewnątrz. Jak je wyczyścić: Odkurzanie poduszek może pomóc, ale same wkładki powinny zostać poddane praniu. Wkładki wykonane z piór są znacznie bardziej tolerowane w praniu niż syntetyki. Następnie umieść je w suszarce w niskiej temperaturze, aby nie uszkodzić tkaniny.
Meble ogrodowe
Częste narażenie na działanie warunków atmosferycznych oznacza większą konserwację, zwłaszcza, jeśli części są drewniane. Jak je oczyścić: Użyj domowej receptury: roztwór octu i wody, aby wytrzeć drewniane kawałki przed ich wysmarowaniem. Jeśli masz meble tapicerowane, wycieraj je mokrymi szmatami na początku i na końcu sezonu.
Koce
Kolejny nieodłączny element w każdym domu dodający urok i przytulności naszym wnętrzom. Niestety szybko się brudzi, zwłaszcza jak masz w domu jakiegoś futrzanego zwierzaka. Jak czyścić: wrzuć do pralki, przed praniem upewnij się, że włączyłeś odpowiedni program, aby nie zniszczyć koca.
Maty łazienkowe
Stopa i buty każdej osoby, która wchodzi do łazienki, stykają się z matą do kąpieli, która gromadzi spore ilości kurzu i bakterii. Jak je oczyścić: wrzucaj maty do pralce co kilka tygodni, lub co najmniej raz w miesiącu.

Udostępnij: