niedziela, Czerwiec 24

Czy opłaca się kupować mieszkanie do remontu?

Zapewne niejednokrotnie widzieliśmy ogłoszenia dotyczące sprzedaży mieszkań przeznaczonych do remontu. Jednak czy w rzeczywistości się to opłaca, a co za tym idzie, czy warto decydować się na jego zakup?

Jak podejść do kwestii remontu mieszkania?

Oczywiście bardzo wiele zależy od kilku nader ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest ewentualny koszt remontu, a co za tym idzie, czy czasem nie będzie on równy, a nawet wyższy niż zakup nieruchomości w dużo lepszym stanie. Dlatego oszacowanie stanu technicznego jak i zakresu prac jakie trzeba wykonać, jest pierwszym krokiem, o którym bez wątpienia należy pamiętać. Kolejnym, co zrozumiałe, jest znalezienie fachowca jaki nam ten remont wykona. Pewnie, iż część prac możemy wykonać samodzielnie, jednak wymiana instalacji elektrycznej czy kanalizacyjnej to raczej zadanie, któremu nie sprostamy samodzielnie. Nie dziwi fakt, iż niektórzy decydują się kupować takie mieszkanie do remontu, z nadzieją iż po doprowadzeniu go do odpowiedniego stanu uda się im je sprzedać z adekwatnym do tego zyskiem. Jednak znów pojawia się tutaj kwestia kosztów, a tym samym wszystkich wydatków które de facto jesteśmy zmuszeni ponieść.

Dla kogo zatem mieszkanie do remontu będzie dobrym rozwiązaniem?

Przede wszystkim sprawdzi się ono w przypadku gdy zależy nam na dokonaniu odpowiednich zmian, a tym samym posiadamy określoną wiedzę i rozeznanie z zakresu prac budowlanych czy typowo remontowych.

Udostępnij: